Cyber Tech LB40A-D/WW/2PK - 5.5W LED A Bulb - Warm White - 2 Pack
Cyber Tech Lighting
SKU:
CTL-LB40A-D/WW/2PK
Minimum Order Quantity:
10 units
2 Pack Price:
Customer Reviews
Description
Cybertech 5.5W LED A Lamp - 2700K - 80 CRI - 40W Equivalent - 120V
Specifications
  • Model: LB40A-D/WW/2PK
  • Type: LED A Lamp
  • Wattage: 5.5W
  • Equivalent Wattage: 40W incandescent
  • Lumens: 450 lm
  • Color Temperature: 2700K (Warm White)
  • CRI: 80
  • Dimmable: Yes, compatible with most dimmers
  • Base Type: E26 Medium
  • Voltage: 120VAC